BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po visko.

Jau galima drąsiai sakyti viskas!!! Vakar paskutinis egzaminas buvo, esu 100 procnetų tikra, kad jokių perlaikinėjimų nereiks. Neįprastas jausmas šiaip apima apie tai pagalvojus, kažkoki kvaili apmąstymai atsiranda, juos dar sustiprino prieš kelias dienas sutiktas vienas asmuo.

Pirma - Ketvirta klasė. Nauji draugai, naujos pažintys. Besitvarkant stalčius radau anketą, kuriuos pradinėse klasėse taip mėgstamos buvo. Paskaičiau. Koks kvailas mąstymas tų vaikų visgi. Nebesuprantu to tikslo visų pažįstamų klausti absurdiškų dalykų - mėgstamiausia spalva, knyga, filmas, pamoka… adresas, telefono numeris, o idiotiškiausias klausimas - ką myli?. Visi atsakymai vienodi: arba nieko (nuovokesni vaikai taip rašė), arba savo šeimą. O tas klausimas buvo rašomas naiviai tikintis, kad parašys kokį klasiokio/ės vardą. O dar prisiminiau, kaip pas mus mokykloje sluoksniavosi vaikai - moki žaisti kvadratą - esi prie klasės “grietinėlės”, nemoki žaisti - automatiškai tampi “nevykėliu”. Kažin kaip dabar su tuo “sluoksniavimu. Turbūt pagal kompiuterius ir telefonus vaikai save ir aplinkinius vertina.

Penkta - Dvylikta klasė. Ironiška, tačiau vėl viskas nauja. Nauji dalykai, nauji mokytojai, nauji draugai. Kvadratas smunka į antrą planą. Atsiranda toks kompiuteris ir internetas. Iš klasės tik 3 vaikai (aš viena iš jų!) turi kompiuterį. Vaikai tai laiko krūtumo ženklu, po pamokų eina pas mane, kad galėtų pabūti prie “stebuklingojo” prietaiso. Bet pamažėle kompiuterį įsigija ir kiti vaikai. Atsiranda nauja mada - mobilus telefonas. 7, atrodo, klasėj jis ypač išpopuliarėja. Tėvai nenori pirkti man mobilaus telefono, o visi klasiokai ir klasiokės jau turi. Pamenu, kokią tragediją iš to dariau… Dabar tai net juokinga apie tai pagalvojus. Žmonių vertinimas pagal daiktus pasibaigia gal kokioje devintoje klasėje. Jau niekam neberūpi turi tu kompiuterį ar telefoną ar ne. Atsiranda sąvoka - pagėrimas. Kuriasi grupelės, kurios pastoviai kartu eina pagerti, kartu parūkyti. “Negeri? Nerūkai? - reiškias su tavioim kažkas ne taip” - vyrauja nuomonė. Tos grupelės išliko ir iki šiandien. Keista bus eiti į išleistuves, žinant, kad bendrausi maksimum su 5 žmonėm, su kitais tiesiog formaliai pasisveikinsi ir pamirši juos. Ima pavydas, kai paklausai, kaip pas kitus klasėse. Visi draugiški, viską daro kartu, po išleistuvių susitinka, klasėse rengia susitikimus. Aš garantuoju 90 procentų, kad į mūsų klasės susitikimus, kad ir po 5 metų, ateis mažai žmonių.

Visgi neliks man mokyklai jokių sentimentų, jokios nostalgijos. Be galo džiugu, kad ją pabaigiau.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą